אנימל - אפרת מעיין - חיפוש האור בממלכת יצורי הנפש
לוגו אנימל
חפש
מיקום: 
במכללת רמת גן, בנין 6, חדר 603.
מומלץ להיכנס מרחוב האצ"ל –  יש חניה בשפע ובחינם (הכתובת בוויז: חניון מכללת רמת גן) 
 
מועד:  
ביום רביעי ה 9/12/15 - חופש חנוכה, שעות 10:00 - 15:00
בכל אחד מאיתנו מסתתרים "שדונים" המשפיעים על רגשותינו, קריאת המציאות שלנו, התנהלותנו 
עם עצמנו ומול אחרים. כמו לדוגמא: "שדון הפחד" שגורם לנו לא להעז להתנסות ולפרוץ מחסומים
"שדון הביקורת" שמפעיל שיפוטיות פנימית - לפעמים פוצעת ואכזרית, "שדון ההקטנה העצמית" שמוביל לחוסר הערכה עצמית ולחוסר ביטחון, "שדון העשייה– אדון אין-זמן" שמפתה אותנו לרוץ אחרי הזנב של עצמנו בלי רגע לעצור ולהרפות... ההכרות עם שדונים אלו, היכולת לעמוד מולם וליצור איתם דיאלוג – היא מפתח רב עוצמה לשינוי פנימי. תהליך זה יכול לסייע להתמיר כוחות נפשיים מעקבי צמיחה,  המייוצגים ע"י השדונים – ולהפכם לכוחות מעודדי צמיחה – "כוחות הקסם של הלב".

בכל אחד מאיתנו חבויים שלל גדול של כוחות נפשיים של צמיחה, ריפוי והתפתחות. לדוגמא:
"הכח להמציא וליצור", "הכח להיות מלך ולא קורבן", "הכח להקשיב ללב", "כח הסבלנות", "כח היוזמה". פעמים רבות הגישה אל כוחות אלו חסומה מסיבות שונות. לפעמים אנו מכירים טוב יותר את השדונים בנפשנו ופחות מודעים לכוחות החיוביים שקימים בנו... ההכרות עם "כוחות הקסם" היא כלי נפלא להעצמה, המאפשר לשקם את הביטחון והדימוי העצמי, מעודד את הצמיחה של כוחות הבקרה והוויסות (כוחות האגו) ואת היכולת להשתמש במשאבים נפשיים לחוש שלמות פנימית.

ככל שנשתחרר משלטון השדונים על התנהגותנו, מחשבותינו ורגשותינו – כך נתחבר יותר לאור הפנימי של כוחות הנפש. וכך נוכל "לגרש את החושך"...

המפגש המודע עם השדונים וכוחות הקסם שבנפש – משפר את היכולת ליצור דיאלוג בין קולות פנימיים שונים, מסייע בשיתוף ועיבוד רגשי, בהגברת המודעות העצמית, מחזק את היכולת לוויסות התנהגויות וכעסים, מאפשר העצמה של הדימוי העצמי והחוסן הנפשי, והעשרת היכולת להשתמש במשאבים נפשיים
הסדנא תעניק הזדמנות למשתתפים ללמוד את השימוש בשפה רגשית ייחודית זו ובקלפי "ארץ יצורי הנפש" המבוססים עליה.  

דרך התנסות אישית של הכרות ודיאלוג עם שדונים וכוחות קסם הנמצאים בכל אחד מאיתנו, נלמד על אפשרויות שונות של התערבויות בטיפול / אימון / חינוך, באמצעות הקלפים ואמצעים נוספים. 

הסדנא כוללת שימוש בקלפים, הבעה יצירתית, כתיבה אישית והזמנה לשיתוף.
כמו כן יוצגו דוגמאות מרתקות מעבודה טיפולית פרטנית וקבוצתית בעזרת הקלפים, עם ילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז וליקויי למידה, מתבגרים עם קשיים רגשיים והתנהגותיים ומבוגרים מכורים לסמים.
אפרת מעיין, פסיכולוגית קלינית, פסיכותרפיסטית יונגיאנית, ומטפלת בעזרת בעלי חיים.
מדריכה מטפלים מתחומים שונים, מרצה, מנחה צוותים טיפוליים, מנחת סדנאות המשלבות בעלי חיים, טבע, קלפים טיפוליים, דמיון מודרך והקשבה.

מטפלת שנים רבות בילדים, מתבגרים ומבוגרים בלקיניקה פרטית הבנויה בפינת חי טיפולית ייחודית ובמכורים לסמים ואלכוהול בקהילה הטיפולית "רטורנו".

מראשוני העוסקים בארץ בטיפול בעזרת בעלי חיים וממפתחי התחום, כותבת ומרצה בנושא.
מיועד למטפלים, מאמנים, יועצות ומחנכים, ולמחפשי דרך.

אפרת מעיין

רוצים להרשם לסדנא?

מלאו את הפרטים ואפרת מעיין תחזור אליכם  בהקדם:

רוצים להרשם לסדנה:
חיפוש האור בממלכת יצורי הנפש?

מלאו את הפרטים ואפרת מעין תחזור אליכם בהקדם:
250 ₪. 
הצעה מיוחדת למשתתפי הסדנא: סדנא פלוס קלפים במחיר מיוחד: 450 ש"ח