אנימל - איך מאלפים כלב ואיך מטפלים בבעיות ההתנהגות של הכלב
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
פתרונות אילוף ובעיות התנהגות של כלבים איש מאלף כלב
באדיבות מכללת מגן דוד ירוק ובית הספר הגבוה למאלפי כלבים
רבים מאתנו אוהבים בעלי חיים ובאופן מיוחד כלבים. אהבה זו מובילה אותנו לאמץ ולגדל כלבים, כי אנחנו מודעים לעובדה שהקרבה לכלב תורמת לנו בני האדם (ילדים ומבוגרים) בהיבטים שונים ורבים.

התועלות מאימוץ וגידול כלב יכולות לבוא לידי ביטוי בשיפור מצבינו הרגשי, החברתי ואפילו הפיסי
– כושר גופני, רגיעה נפשית, ירידה של לחץ הדם.

ילדים שמשחקים, מחבקים ומשוחחים עם כלב מפתחים את כישורי התקשורת הפיסית והמנטאלית. הם לומדים לתת מעצמם, לקבל את השונה ולהבין מסרים בלתי מילוליים. 
הקרבה לכלב מחזקת את הביטחון האישי ומפתחת את תחושת האחריות. התועלות כל כך רבות שקל לנו יחסית להחליט על אימוץ וגידול כלב. הכלב הוא חבר נאמן ללא תנאי אבל כמו בין אנשים, נדרשת התאמה והבנה של הצרכים ההדדיים על מנת שהשותפות תתנהל על מי מנוחות וללא אירועים טראומטיים שיגרמו למרות הכוונות הטובות והאהבה הרבה לנטישת בעל החיים. 
 
לכן, אם החלטתם שאתם מעוניינים לגדל כלב כדאי להתייעץ עם מאלף כלבים ומטפל בבעיות התנהגות של כלבים, יועץ מוסמך שיש לו את ההכשרה המתאימה ואת הידע בנושאים כגון: קשר אדם-חיה, פסיכולוגיה של הכלב, הבנה בגזעים, מאפייני התנהגות של הגזע והתכונות הדומיננטיות, בעיות התנהגות על פי גיל הכלב ועוד. ההתייעצות תחסוך לכם בסופו של יום זמן, עוגמת נפש ולא מעט כסף. 

על מנת להפוך את הדברים למוחשיים יותר הנכם מוזמנים לצפות בתקצירי כיתות אומן של ניר הרמן מאלף בדרגת אומן ומטפל בבעיות התנהגות של כלבים בהן הוא מציג הלכה למעשה תהליך הכולל תכנית טיפול התנהגותי לכלב הצעיר קופר המוכיח כי לפעמים טיפול התנהגותי הכרחי עוד לפני שלב האילוף:
סיפורו של הכלב ג'וני
מהפרסומים בפייסבוק, אנחנו מבינים שהכל החל מטלפון אחד לכלביית דימונה. חיילים המשרתים בבסיס צבאי סמוך סיפרו שבתחנת אוטובוס ליד הבסיס, מסתובב כלב מסוג שארפיי, פצוע, מבועת ומבוהל, שלא ניתן לגשת איליו כי הוא תוקף את כל מי שמתקרב.
החיילים חסרי האונים השאירו לו מים ואוכל. כלביית דימונה והרופאה הרשותית נחלצו לעזרתו לאחר שמשפחתו של הכלב נטשה אותו באכזריות במדבר. לאחר ימים של שיטוט במדבר הוא היה ללא ספק קורבן התקפה של כלבי מדבר שפצעו אותו אנושות. הודות לטיפול המסור בכלבייה השארפיי, ששמו היום ג'וני, יכול היה לעבור לשלב השיקום והטיפול ההתנהגותי וכך הגיע למאלף הכלבים ולמטפל רן פלד שעוסק בשיקום כלבים שננטשו ע"י בעליהם.

רן פלד הנו בוגר בית הספר למאלפי כלבים של מכללת מגן דוד ירוק. המקרה של ג'וני הוצג בכיתת האומן של ניר הרמן, מנהל בית הספר, מאלף בדרגת אומן ומומחה לפתרון בעיות התנהגות של כלבים. בכיתת האומן מעביר ניר הרמן בסבלנות, במקצועיות, צעד אחר צעד, הלכה למעשה, את האופן שבו הוא מגבש את תכנית הטיפול הרלוונטית למקרה של ג'וני.

לצפייה בכיתת האומן של ניר הרמן עם ג'וני השארפיי:

טיפול בעזרת כלבים מאפשר לילדים לשתף ברגשות דרך התקשורת עם הכלב. מתאים לילדים ובני נוער עם: ​חרדות​​, טראומה, שינויים בתא המשפחתי, מופנמות, אתגרים חברתיים, גילוי אלימות ועוד. מטפל בעזרת בעלי חיים מוסמך מטעם מכון מגיד, מבית האוניברסיטה העברית. מאלף כלבים מוסמך מטעם מכללת מאי-דוג, בחסות האוניברסיטה העברית ומטעם מכללת אנימה גישה חיובית (force free). תואר ראשון במנהל עסקים.
 
אזור שירות: כפר הס, השרון והסביבה
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון:  אילן זהר - 050-8086623