אנימל - דור רויטמן הדרכה לתרפיסטים בעזרת בעלי חיים
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
דור רויטמן 
הדרכה לתרפיסטים בעזרת בעלי חיים


אזור שירות: קליניקה בנס ציונה

טלפון: 054-9192455
דור רויטמן - הדרכה לתרפיסטים בעזרת בעלי חיים
העבודה הטיפולית, הנעזרת בבעלי חיים, דורשת מגוון מיומנויות. המטפל נדרש להכיר את שפתם של בעלי החיים איתם הוא עובד, ולהרגיש בנוח במחיצתם. עליו לדעת לזהות סימני לחץ ורגיעה ולהיות מיומן במגע עימם. בדומה לכך, עליו להיות מיומן במגע עם אנשים, עם ילדים ועם הוריהם, ובמיוחד עם החלקים הכי עדינים וכואבים של נפשם. עליו להבין את משמעות הסטינג הטיפולי וחשיבותו ולדעת כיצד להחזיק ולשמר אותו, כמיכל גמיש אך שורד. בתוך הסטינג מתקיים מפגש בין שלוש ישויות (לפחות), שכל אחת מהן נתונה לתהפוכות רגשיות ותחושתיות. על המטפל להיות מודע להתרחשויות שעוברות על המטופל, על בעל החיים, ועל המטפל עצמו. המיומנות המורכבת ביותר, כך אני מאמין, קשורה למאמץ המתמיד להבין את משחק הגומלין האינסופי בין שלושת השחקנים המשתתפים בסצנה הטיפולית, ולהחליט בכל רגע נתון איזו נוכחות נדרשת ממנו, וכיצד עליו להתערב באופן המיטיב ביותר עבור המערכת כולה. 
 
אלו שלקחו על עצמם להתמחות בסוג זה של עיסוק, בהנחה שהם בעלי הציוד הנפשי המתאים, נדרשים למעשה לבחינה עצמית מתמדת. תהליך ההכשרה אינו מסתיים לעולם. המטופלים שלנו פונים אלינו בשל התקווה לסוג מסוים של מגע אשר יחלץ אותם מבדידותם, מכאבם הנפשי, מהחרדה המאכלת אותם או מהזעם השורף אותם מבפנים. ההורים מקווים שנעזור להם להבין את ילדם ואת עצמם. בעלי החיים נקלעים למפגש הטיפולי כמעט בעל כורחם, וזקוקים לנו כדי שנשמור על בריאותם ועל רווחתם. במפגש הטיפולי אנו נמצאים לבד, צריכים לקחת החלטות הרות גורל, ובמקביל לטפל בעצמנו ולדאוג להיות שם עבור המטופלים ובעלי החיים כשאנו במיטבנו, פנויים ככל שנוכל מטרדות היומיום וחסינים עד כמה שאפשר מפני הצרות שממטירה לכיווננו המציאות של חיינו.
 
אין כזה דבר מטפל מושלם, וטוב שכך. אנושיותנו והיותנו מוגבלים ונתונים לטעות, לחוסר וודאות, לכאב, לעלבון ולכעס, הופכים אותנו למסוגלים להבין טוב יותר את המטופל שלנו. לזהות טוב יותר את מצוקתו של בעל החיים שלנו. אך גם מחייבים אותנו להיעזר. לא להיות לבד. מאז צעדיי הראשונים בעולם הטיפול, תמיד נעזרתי בהדרכה. אינספור פעמים היא הייתה לי הצלה ומרחב חיוני למחשבה על מה שקורה לי בטיפול, ומה שקורה למטופל ולבעל החיים. ההדרכה היא המקום שבו אני לומד, מתפתח, ומרחיב כל יום קצת את היכולת להכיל ולהבין. אני חש שיהיה זה לא אחראי ולא אתי לטפל במישהו, בלי שאני עצמי מוחזק ומלווה על ידי הדרכה משל עצמי.

אני מזמין אותך, תרפיסט/ית בעזרת בעלי חיים, לא להיות לבד. אני מציע הדרכה המשלבת התבוננות דינאמית, עם חשיבה מערכתית-משפחתית, ומתוך הבנה והיכרות עמוקה של ההשלכות השונות של שילוב בעלי החיים בסטינג הטיפולי.
שלום, שמי דור רויטמן, פסיכולוג קליני ומטפל בעזרת בעלי חיים. 
    
התחלתי את דרכי המקצועית במרכז 'בולבי', בו עבדתי במשך 10 שנים כתרפיסט בעזרת בעלי חיים ובשנים האחרונות גם כמדריך לתרפיסטים צעירים. במקביל השלמתי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית וסיימתי התמחות ב'עמך', מרכז המעניק טיפול לניצולי שואה ובני הדור השני והשלישי ובמחלקת נוער בביה"ח הפסיכיאטרי אברבנאל. במקביל עבדתי בפרויקט של השפ"מ (שירות פסיכולוגי משלים) של עיריית תל אביב, אשר סיפק טיפול פסיכולוגי לילדים בפינת חי, והנני שותף בצוות המטפלים במרכז ילדים-הורים בלוד, הנותן טיפול משפחתי לילדים בסיכון והוריהם. 

בנוסף, מטפל בילדים, נוער ומבוגרים בקליניקה פרטית בביתי, בנס ציונה. במשך השנים הדרכתי וליוויתי מקצועית תרפיסטים בעזרת בעלי חיים, תרפיסטים באמנות ועובדים סוציאליים.
דור רויטמן - הדרכה לתרפיסטים בעזרת בעלי חיים

פנייה ישירה לדור רויטמן

פנייה ישירה לדור רויטמן
הדרכה לתרפיסטים בעזרת בעלי חיים

מלאו את הפרטים ודור רויטמן - הדרכה לתרפיסטים בעזרת בעלי חיים - יחזור אליכם בהקדם האפשרי
דור רויטמן - הדרכה לתרפיסטים בעזרת בעלי חיים