אנימל - חוות נחשונים - חוות רכיבה טיפולית
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
רכיבה טיפולית הינה אחד הכלים הייחודיים ביותר לטיפול במקרים שונים של נכות, טראומה, מצוקה נפשית, לקות מולדת פיזית וקשיים נוספים אחרים. בתהליך הרכיבה הטיפולית זוכה המטופל לחוויה מסוג אחר ולטיפול באמצעות כלים שונים משיטות טיפול נפוצות אחרות.
 
בראש תהליך הטיפול נמצא הקשר המיוחד שנוצר בין החיה, הסוס, לבין האדם, המטופל. הקשר הזה יוצר תקשורת בלתי מילולית של סימביוזה, כאשר הסוס מאפשר למטופל לנהוג אותו, להוביל אותו, לשבת על גופו ולחוות אותו בעוצמה.
 
עבור רבים מהמטופלים ישנו קושי גדול למצוא שיעורי רכיבה טיפולית מרכז, בעיקר משום שחוות סוסים אינן נפוצות כל כך באזור העירוני. על מנת להקל על המחפשים טיפול באמצעות רכיבה טיפולית במרכז אנו שמחים לספר על חוות נחשונים ובה מרכז ייחודי לרכיבה טיפולית מקצועית.

המרחבים הפתוחים, האווירה הנעימה, בעלי החיים וגישת המדריכים בחווה מעניקים למטופל חוויה טיפולית מזן אחר. לא עוד חדר טיפולים סגור אלא מרחב פתוח המאפשר נשימה עמוקה והיפתחות גם במובן הנפשי.
 
הטיפולים מתבצעים בידי מדריכים מקצועיים המוסמכים להעביר שיעורי רכיבה טיפולית מכל סוג. בעלי ניסיון וידע רב בתחום וכמובן גישה טיפולית וזיקה לעבודה עם האוכלוסיות המיוחדות.
לרכיבה הטיפולית השפעה חיובית ביותר על ילדים הסובלים מקשיים אלו. הסוס מעורר בילד רגשות חיוביים ומעניק לו תחושה של ביטחון ושל שליטה.
כמו כן, החווה עובדת עם קבוצות נוער בשיקום המגיעות דרך עיריות ומעסיקה גם עובדים במסגרת פרויקט לשיקום תעסוקתי.
החווה החלה את דרכה כבית ספר לרכיבה על סוסים בסגנון האנגלי הקלאסי. עם השנים התפתחה החווה גם כמרכז לרכיבה טיפולית, וכיום החווה מקיימת רכיבה טיפולית לילדים ושיעורי רכיבה על סוסים לילדים מגיל 4 ולמבוגרים.
החווה הינה אחד מענפי המשק של קיבוץ נחשונים  ונמצאת בשיטחו (ליד פתח תקווה וראש העין) , מיקום החווה משרה אווירה כפרית, מרגיעה ונעימה. בחווה ישנן פינות המתנה מוצלות לימות הקיץ, פינות משחקים לילדים וכן בקתת עץ עם שתייה חמה להורים. בנוסף לסוסים ישנם בעלי חיים שונים ורבים להנאתם של הילדים המגיעים לחווה.
חוות נחשונים - חווה טיפולית
חוות נחשונים
רכיבה טיפולית

אזור שירות:
 
קיבוץ נחשונים, דרום השרון
 
חוות נחשונים - רכיבה טיפולית
חוות נחשונים - רכיבה טיפולית
חוות נחשונים - חווה טיפולית
חוות נחשונים - חווה טיפולית