אנימל - מטפלים באזור המרכז
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
מהו טיפול בעזרת בעלי חיים? טיפול בעזרת בעלי חיים מאופיין בקשר המשולש של מטופל – בעל חיים – ומטפל. בעל החיים הוא גורם מקשר המאופיין בראש ובראשונה בקבלה ללא תנאים, אמצעי חי ומגיב, בעל יכולת תגובה ספונטנית, מגע וקשר בלתי אמצעי.

טיפול בילדים, נוער, מבוגרים וקשישים: הפרעות רגשיות והתנהגותיות, אוכלוסיות מיוחדות, לקויות למידה ותקשורת, עיכובים התפתחותיים, ADHD ,ADD, בעיות קשב וריכוז, היפראקטיביות, אוטיסטים, אוטיזם, PDD, אספרגר, תסמונות, פיגור שכלי, שיתוק מוחין cp, נכות, שיקום, גשר לקשיש, נפגעי פעולות איבה ועוד....

מטרות טיפוליות לדוגמא: בתחום הרגשי: הקניית חוויות של הצלחה, התמודדות רגשית עם תהליכי חיים טבעיים כמו מחלה, מוות ולידה. שיפור הדימוי והביטחון העצמי, שחרור מפחדים... בתחום החברתי: פיתוח יכולת לאמפטיה, שיפור יחסים חברתיים, יכולת לשיתוף פעולה... בתחום ההתנהגותי: הרגעה, אחריות, התמדה, איפוק וריסון עצמי, סבלנות וסובלנות...
בתחום הגופני המוטורי שיקומי: פיתוח דימוי גופני ומודעות גופנית, פיתוח התפיסה החושית, מוטוריקה וקואורדינציה...

מחפשים מטפל/ת בעזרת בעלי חיים? לפניכם רשימת מטפלים בעזרת בעלי חיים ארצית:
המטפלים המופיעים ברשימה הם מטפלים עצמאיים המקבלים מטופלים לטיפול בעזרת בעלי חיים.
פורטל אנימל הינו פורטל מידע המציג את המטפלים ואינו מעסיק אותם.
ילדה מחזיקה שרקן מטפלים בעזרת בעלי חיים

מטפלים בעזרת בעלי חיים - מרכז

ד"ר יוני יהודה  - מרכזי חוויות - טיפול בעזרת בעלי
מחלוצי התחום בארץ ובעולם. מייסד ומנהל את "מרכז חוויות" לטיפול בעזרת בעלי חיים. מומחה לגידול והחתמת בעלי חיים לטיפול, בעל נסיון רב בעבודה בסביבת בעלי חיים עם מגוון רחב של אוכלוסיות Vet Technician. מדריך מומחה Supervision של A.A.T - טיפול בעזרת בע"ח, פרטני וקבוצתי.Interactive Coaching למטפלים מתחומים כלליים, סדנאת A.A.T, E.A.G.A.L.A, ורכיבה טיפולית. 
 
אזור שירות: "מרכז חוויות", אלעזר, קרוב לירושלים. מקבל פניות גם בתל אביב ובחיפה ובאזורים נוספים.
פנייה לד"ר יוני יהודה
מרכזי חוויות - טיפול בעזרת בעלי חיים
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 054-9312990 (במקרים טיפוליים בלבד)
טפול בעזרת בעלי חיים - הבית של הדס
מרכז טיפולי ייחודי לילדים המשלב טיפול רגשי וחברתי באמצעות בעלי חיים והנחיית הורים. פינת החי מנוהלת ע"י הדס ויינר מויאל, מטפלת בילדים באמצעות בעלי חיים ומנחת הורים מנוסה ומקצועית. אני, צוות המטפלים המנוסה ובעלי החיים נסייע לילדיכם להתגבר על קשייו ונלווה אתכם ההורים לאורך הטיפול בדרך להצלחה. התמחות בקשיי קשב וריכוז, PDD, בעיות חברתיות ורגשיות. 
אזור שירות: סמוך לצומת בית דגן - 5 דקות מראשל"צ, 20 דקות מתל אביב
פנייה לבית של הדס
פינת חי טיפולית חוויתית
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 051-251-20-30
פנייה לדנה ברזק
מטפלת בעזרת בעלי חיים
מטפלת בעזרת בעלי חיים, בעלת BA במדעי ההתנהגות, בעלת תעודת הוראה בחינוך המיוחד, בוגרת לימודי AAT התערבות טיפולית בעזרת בעלי חיים במכללת לוינסקי לחינוך. כעת בלימודי MA במסלול ישיר לדוקטורט באוניברסיטת חיפה בפקולטה לחינוך מיוחד בהתמחות הפרעות רגשיות ונפשיות. בעלת ניסיון של מעל 10 שנים בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות, עם הפרעות נפשיות קשות, אוטיזם, כמו גם עם ילדים עם קשיים רגשיים, חברתיים, מצבי משבר, בעיות התנהגות, חרדות ועוד.
אזור שירות: שרון, מרכז והסביבה
דנה ברזק
מטפלת בעזרת בעלי חיים
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 050-9990811
ורד מנשרוף - מטפלת בעזרת כלבים
אני מטפלת בעזרת כלבים ומכשירה כלבי עזר/שירות. בוגרת לימודי כלבנות טיפולית ואילוף כלבים וכלבי שירות/עזר בגישה חיובית (FF). בעלת הסמכה ממכללת "מאי דוג", בחסות: "בית חולים וטרינרי בית דגן". בעלת ניסיון רב בטיפול פרטני וקבוצתי עם אוכלוסיות מגוונות בחינוך מיוחד,  בהדרכה וטיפול במסגרות שונות ובעלת גישה חינוכית טיפולית. אני מתמחה בטיפול באוכלוסיות של חינוך מיוחד, הגיל הרך וילדים עם קשיים רגשיים, על הרצף האוטיסטי, עיכוב התפתחותי, מוגבלויות פיזיות ונכויות, תשושי נפש, אנשים בוגרים בתהליכי שינוי והתפתחות והגיל השלישי.
אזור שירות: המרכז, בקעת אונו והוד השרון והסביבה
ורד מנשרוף
מטפלת בעזרת כלבים
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 050-8004578
הבית של אורית - מפגשים חווייתיים עם בעלי חיים
בוגרת סמינר לוינסקי בחינוך וטיפול באמצעות בעלי חיים, תעודת מטפלת בשילוב אומנויות מ Isis ותואר ראשון באוניברסיטת חיפה  בשפה וספרות אנגלית וצרפתית
בעלת וותק של 15 שנה בעבודה עם ילדים וניהול פינות חי בבתי ספר יסודיים

אמא לשני בנים בגילאי 17, 22.
פינת החי שלי מתאימה לכל הילדים מגילאי 5 ועד 16 דוברי אנגלית צרפתית ועברית בקבוצות ובאופן פרטני עם דגש למיומנויות חברתיות, העצמה וחיזוק הביטחון העצמי.
אזור שירות: בבית פרטי בהרצליה פיתוח , אפשרות למפגשים בחוף הים
פנייה לאורית רונן
מטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 054-9312641
פנייה לשרית לוי
מטפלת בעזרת בעלי חיים
מטפלת מוסמכת בעזרת בעלי חיים, בעלת תואר בחינוך ותעודת הוראה, וניסיון רב שנים בעבודה הטיפולית עם ילדים ונוער (מגיל 3), עם מגוון קשיים. בעלי חיים מהווים דרך מופלאה לעולמם הפנימי של הילדים: כשילד או ילדה נפגשים עם בעל חיים המפגין כלפיהם אהבה ללא תנאי וללא שיפוטיות, הם מתמלאים בשמחה וברצון להיות בחברתו ולגלות עוד על בעל החיים וגם על עצמם....מטופל החווה קשיים רגשיים, התפתחותיים, חברתיים או התנהגותיים ונזקק לסיוע טיפולי, יקח חלק בחיבור ייחודי זה עם בעלי החיים.
 
אזור שירות: ראשון לציון, נס ציונה, באר יעקב, רמלה, חולון, בת ים והסביבה
שרית לוי
מטפלת בעזרת בעלי חיים
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 050-8090549
	 שרית לוי - מטפלת בעזרת בעלי חיים
בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה קוגניטיבית. בוגרת התכנית לטיפול בעזרת בעלי חיים של סמינר אורנים ובעלת ותק וניסיון טיפולי. נשואה ואמא לארבעה ילדים (12, 9 ותאומים בני 5). כיום, אני מרצה במכללת סמינר הקיבוצים, מטפלת בכירה במרכז "בולבי" בכפר הירוק, ומנחה מטפלים בעבודתם הטיפולית. אני ממשיכה ללמוד ולהשתלם לאורך כל הדרך ומעמיקה את כישוריי הטיפוליים כל הזמן. 
אזור שירות: קיבוץ גליל-ים, אזור השרון    
פנייה לחוחית בר
טיפול רגשי לילדים ונוער המשלב בין טיפול בעזרת בעלי חיים, טבע-תרפיה ותרפיה במשחק
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 054-4552264

כלבנות טיפולית - מרכז

חן החיות חן ירקוני מרכז טיפולי בעזרת בעלי חיים
חן - מנהלת "חן החיות", מטפלת ומדריכת מטפלות/ים מזה שנים רבות, בעלת ניסיון רב בטיפול בילדים נוער ומבוגרים במגוון רחב של צרכים רגשיים והתנהגותיים. בוגרת תואר בפסיכולוגיה, בוגרת התכנית להכשרת מטפלים בעזרת בעלי חיים ומדריכת הורים. בחן החיות - מטפלות ומטפלים בעזרת בע"ח, בעלי הסמכה והכשרה מקיפה, תעודת מטפל/ת, אקדמאיים. הטיפולים ניתנים במסגרות פרטניות, קבוצתיות וטיפול דיאדי.
אזור שירות: דרום, שפלה, מרכז, השרון והגליל
פנייה לחן החיות
מרכז טיפולי רגשי, התנהגותי וחינוכי
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון:  חן - 050-9992078,  אביטל - 050-9990889
הודיה וסרמן טיפול בעזרת בעלי חיים
מטפלת בעזרת בעלי חיים - בוגרת לימודי זאותרפיה. בעלת ניסיון במרחבי חי, כולל עבודה בספארי ועוד. הטיפול מיועד לילדים עם קשיי ויסות חושי דרך עבודה עם בעלי חיים שונים ומגעים שונים, ילדים בעלי קושי רגשי, חיזוק ביטחון ומודעות עצמית ותחושת מסוגלות, ילדים על הרצף האוטיסטי, ילדים מיוחדים - אפשר לשלב אחים. כחלק מהטיפול, מתי שזה מתאים לטיפול, משלבת גם קלפים טיפוליים.
אזור שירות: מושב טירת יהודה. סמוך לפתח תקווה, אור יהודה, יהוד, שוהם, קרית אונו.
פנייה להודיה וסרמן
מטפלת בעזרת בעלי חיים
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון:  הודיה וסרמן - 050-8004511
גוני סער רייס - מטפלת בכלבנות טיפולית
לגוני ניסיון רב בטיפולים פרטניים בילדים ובבני נוער. הקליניקה צמודה לחצר גדולה ומפנקת, ולגוני מצטרפים ששת הכלבים שלה – כל אחד מהם מביא למרחב הטיפולי איכויות שונות, כישורי תקשורת, סגנון משחק ואופי התנהגות ייחודי. מתמחה במיוחד בהפגת פחדים של ילדים (מכלבים ובכלל), שיפור של הדימוי העצמי, עזרה בהתמודדות עם קשיים חברתיים וסיוע במצבי משבר. במקביל לתהליך שעוברים הילדים, מקבלים גם ההורים הדרכה כיצד לתמוך בילדם גם בחזית הביתית.
אזור שירות: כפר סבא
פנייה לגוני סער רייס
מטפלת בכלבנות טיפולית
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון:  054-9177342 
פנייה לנויה אטיה
תרפיה בעזרת בעלי חיים 
נויה אטיה -תרפיה בעזרת בעלי חיים
פסיכותרפיסטית דינמית ותרפיסטית בעזרת בעלי חיים. מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים. בעלת נסיון קליני של כמעט עשור באופן פרטי ובמסגרות ציבוריות: בריאות הנפש, משרד הרווחה ומשרד החינוך. בוגרת 9 שנות לימוד אקדמאיות: תואר ראשון במדעי החיים (אונ' בן גוריון), תוכנית תלת שנתית לתרפיה בעזרת בעלי חיים (מכון מגיד),תוכנית תלת שנתית לפסיכותרפיה דינמית (מרכז יישומים קליניים).  מטפלת במגוון קשיים כגון: חרדות ופחדים, דיכאון, דימוי עצמי נמוך, קשיים חברתיים ועוד...
    אזור שירות: רמת גן, גבעתיים, תל אביב
טלפון: 054-920-2814
 
phone4, phone, contact, telephone, support, call
פנייה לעידו רוט
כלבנות טיפולית
מאלף כלבים, מדריך כלבנות טיפולית מוסמך (מכון ווינגייט), בוגר B.A  בפסיכולוגיה, מצטיין דיקן תש"פ (האוניברסיטה הפתוחה), בעל תעודת הוראה, בעל ניסיון של תשע שנים בחינוך ובעבודה עם ילדים ונוער בעלי קשיים רגשיים, חברתיים ובעלי צרכים מיוחדים. אבא גאה ל-2 מתוקים :) טיפול בעזרת כלבים המותאם לילדים בגילאי 15-6, בבית הלקוח. כמו כן אני עוסק בטיפול בילדים ונוער עם צרכים מיוחדים ומזהה את התרומה הרבה של הכלבנות הטיפולית בהתמודדות היומיומית.
אזור שירות: כפר סבא, השרון והמרכז
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 050-8086613
פנייה לנגה גור אריה
מטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים
נגה גור אריה - מטפלת רגשית בעזרת בעלי חיים
נשואה ואמא ל-2 ילדים ועוד כמה הולכים על 4, מטפלת רגשית בנוכחות בעליי חיים. בעלת ניסיון בעבודה במסגרת ציבורית ופרטית עם ילדים והוריהם, בני נוער, מבוגרים ובני הגיל השלישי, הרצף האוטיסטי, מש"ה. הטיפול מתאים לעיתות משבר ולזמנים בהם מחפשים ליווי וסיוע לצמיחה והתפתחות במעגלי החיים: קשיי קשב, לקויות למידה, מאובחנים עם ASD ובני משפחותיהם, מיומנויות חברתיות, דימוי עצמי ירוד, ויסות תחושתי, חרדה, דיכאון, גירושין ומצבי דחק, תהליכי אבל ושכול, התמודדות עם מחלות כרוניות / סופניות וליווי בני משפחת המתמודד, הדרכת הורים, בניית חזון מטרות ויעדים. 
אזור שירות: מרכז (חולון)
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: נגה גור אריה - 050-8090206
נעה שהם מטפלת בעזרת בעלי חיים
שמי נעה שהם, גרה במודיעין, מגיל צעיר היה לי חיבור מיוחד לבעלי חיים ובמקביל הייתי פעילה כל הזמן בהדרכה ותרומה לקהילה. לאחר שלמדתי טיפול בעזרת בעלי חיים והתנסתי מספר שנים, פתחתי את קליניקת 'ליטוף מהלב' בעיר מודיעין ואני שמחה ומאושרת כל יום לשלב ולהכיר גם לאחרים את בעלי החיים שבאמת כל כך חשובים לנו, יכולים לתרום לנו ולשמח אותנו (ואנחנו / אותם)
אזור שירות: מודיעין
פנייה לנעה שהם
מטפלת בעזרת בעלי חיים
 
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 054-9216643
טל ברודר - פסיכותרפיה מבוגרים וטיפול משולב בע"ח
בעל תעודת פסיכותרפיה של מכון אדלר תעודת טיפול בעזרת בע"ח ותעודת הוראה בחינוך מיוחד מסמינר הקיבוצים, תואר שני מאוניברסיטת תל אביב  ניסיון טיפולי: טיפול בילדים ובבני נוער במסגרת עבודה מעשית בבית החולים הפסיכיאטרי "גהה" ובכלביה הטיפולית בתל מונד. ריכוז תחום חינוך מיוחד ויעוץ בבית הספר "ידלין" בראשון לציון כיום עובד במשרד החינוך בטיפול רגשי בעזרת בע"ח ובחינוך, בבית הספר דקלים במרכז הפסיכיאטרי מרחבים לצעירים בנ"צ, וריכוז התוכנית הטיפולית בעזרת כלבים בביה"ס בארי.
פנייה לטל ברודר פסיכותרפיה מבוגרים וטיפול משולב בעלי חיים לילדים ונוער
אזור שירות: ראשון לציון, רחובות, חולון, בת ים, יבנה, באר יעקוב. הקליניקה נמצאת בנס ציונה 
054-9202539
phone4, phone, contact, telephone, support, call
גילה ברגר - עובדת סוציאלית - מטפלת בעזרת בעלי חיים
עובדת סוציאלית ומטפלת בעזרת בעלי חיים, הנחיית קבוצות הורים והדרכת הורים. כמו כן אני מדריכת סטודנטים, בעלת ותק כולל של מעל 20 שנים בעבודה עם ילדים ובני נוער, המתמודדים עם: בעיות רגשיות, קשיי קשב וריכוז, בעיות חברתיות, בעיות התנהגות, בעיות תקשורת, פגיעות מיניות, ילדים ונוער בסיכון ועוד... המרחב הטיפולי ובעלי החיים: מאפשרים לילדים להביע את עצמם ולהביא לשינוי.
אזור שירות: פתח תקווה והסביבה
פנייה לגילה ברגר
עובדת סוציאלית - מטפלת בעזרת בעלי חיים
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון:  גילה ברגר 050-8004589
טיפול בעזרת כלבים מאפשר לילדים לשתף ברגשות דרך התקשורת עם הכלב. מתאים לילדים ובני נוער עם: ​חרדות​​, טראומה, שינויים בתא המשפחתי, מופנמות, אתגרים חברתיים, גילוי אלימות ועוד. מטפל בעזרת בעלי חיים מוסמך מטעם מכון מגיד, מבית האוניברסיטה העברית. מאלף כלבים מוסמך מטעם מכללת מאי-דוג, בחסות האוניברסיטה העברית ומטעם מכללת אנימה גישה חיובית (force free). תואר ראשון במנהל עסקים.
 
אזור שירות: כפר הס, השרון והסביבה
פנייה לאילן זהר
טיפול בעזרת כלבים לילדים ונוער
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון:  אילן זהר - 050-8086623
מטפלת בילדים ונוער עם קשיים שונים: הסתגלות למסגרות, דימוי וביטחון עצמי, דחיית סיפוקים, זהות מינית וזהות מגדרית, משברים בחיים, מיומנויות חברתיות, אמפתיה וראיית האחר ועוד. בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות וקרימינולוגיה, מטפלת מוסמכת בעזרת בעלי חיים מטעם סמינר הקיבוצים, בעלת תואר שני בהצטיינות יתרה בהנחיית קבוצות, בחוג לייעוץ והתפתחות האדם באוניברסיטת חיפה ועוד. בהליך הטיפולי לומד המטופל שמותר לטעות, לכעוס ולהיכשל ולומד כיצד לצמוח מתוך מצבים כאלו, תוך קבלת כלים חשובים וכישורים, אותם יוכל ליישם במהלך חייו מחוץ לחדר הטיפולים.
אזור שירות: רמת גן או הפארק הלאומי
פנייה ליעל בידרמן
מטפלת בעזרת בעלי חיים ומנחת קבוצות
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון:  יעל בידרמן 054-9168807
אדר רובין גולקרוב - מטפלת בעזרת בע"ח בגישה ההדדית
בעלת תואר ראשון בחינוך אנתרופוסופי והכשרה של מטפלת בעזרת בע"ח. אני מציעה מרחב טיפולי רך, חומל ומיודע טראומה. פועלת בגישה אפירמטיבית המעודדת פיתוח זהות חיובית וחיבור של המטופלים לחוזקותיהם. הטיפול מתאים לקהילת הגיוון העצבי, לרגישים מאד, למי שמתקשים מול צורות הטיפול הרווחות ומבקשים דרכים אחרות לגשת אל אשר על ליבם. נוכחות בעלי החיים בטיפול מעמיקה את השיח הרגשי ומפחיתה את החרדה סביבו, והעובדה כי בעלי החיים שבקליניקה הגיעו דרך אימוץ לאחר משבר עוזרת למטופלים להזדהות ולהתחבר לכוחות הריפוי שבהם.
אזור שירות: פתח תקווה
פנייה לאדר רובין גולקרוב
מטפלת בעזרת בע"ח בגישה ההדדית
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון:  אדר רובין גולקרוב - 054-9179448
מטפלת רגשית מומחית לגיל הרך, בעלת ניסיון של 20 שנה. אם ילדכם חווה קושי רגשי או התנהגותי – אשמח לסייע ולהזמין אתכם לקליניקה הקסומה שלי המיועדת לטיפול רגשי בילדים בני 6-4. בעלת תואר שני בהתפתחות הילד, תואר ראשון בהיבטים התפתחותיים בחינוך מיוחד, לימודי המשך מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית, בעלת הכשרה של טיפול בעזרת בעלי חיים... בעלת ניסיון רב בהדרכות הורים ובעבודה טיפולית עם ילדים בעלי קשיים רגשיים, התנהגותיים ואוכלוסיות מיוחדות.
לירון קורונה מטפלת בעזרת בעלי חיים
אזור שירות: רמת גן
לירון קורונה
מטפלת בעזרת בעלי חיים
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפון: 050-2621212
פנייה לאפרת ורחל
טיפול בעזרת בעלי חיים
אפרת רחמים מטפלת בעזרת בע"ח, מדריכת מטפלים ומדריכת הורים מטעם מכון אדלר, עם התמחות בהפרגות קשב וריכוז. בעלת תואר שני. נשואה ואמא ל-4 מתוקים, גרה ביבנה. בשנים האחרונות עובדת עם ילדים ונוער על רקע מגוון קשיים.  רחל עמר גננת לחינוך מיוחד, מטפלת בעזרת בעלי חיים ומדריכת מטפלים. גרה ברחובות. בעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים בעלי עיכוב התפתחותי, אוטיזם וקשיי קשב וריכוז. הטיפולים בחווה מותאמים לילדים מגיל 3 ומלווים בפגישות הורים.
אזור שירות: שפלה, גבעת ברנר, רחובות והסביבה
ציפור בלב - אפרת רחמים ורחל עמר
טיפול בעזרת בעלי חיים
phone4, phone, contact, telephone, support, call
טלפונים: אפרת רחמים 050-8086617   רחל עמר 050-8086619
 
אפרת רחמים רחל עמר - טיפול בעזרת בעלי חיים