אנימל - נטע קדמי - מטפלת בעזרת בעלי חיים - אזור השרון
לוגו אנימל
חפש

פנייה ישירה לנטע קדמי 

נטע קדמי
מטפלת מוסמכת בעזרת בעלי חיים, בוגרת סמינר הקיבוצים
מדריכת הורים, מכון אדלר

אזור שירות:
רמות השבים, דרום השרון, בין הוד השרון לרעננה

טלפון: 054-9210285
נטע קדמי - מטפלת בעזרת בעלי חיים
בני אדם נעזרים בבעלי חיים למטרות טיפול מזה זמן רב מאוד. כבר היוונים הקדמוניים הכירו בכך שהשפעת המגע עם בעלי החיים אינה מוגבלת לצד הפיסי בלבד, אלא יש לה השלכות נפשיות מרחיקות לכת.

עבודה טיפולית בעזרת בעלי חיים מבוססת על הקשרים הרגשיים הנוצרים במשולש בין המטפל למטופל, בין המטופל לבעל החיים, ובין המטפל לבעלי החיים. המטופל הינו בו זמנית משתתף וצופה (במטפל ובבעלי החיים) באינטראקציות שקורות במרחב הטיפולי. המטפל מכוון, מתווך ומעבד תכנים שעולים במפגשים עם בעלי החיים וכך עוזר למטופל לקדם מיומנויות ותפקודיים פיזיים, חברתיים, רגשיים וקוגניטיביים. 

מהו טיפול בעזרת בעלי חיים?


אני נשואה באושר, אמא לילד אחד ומתגוררת ברמות השבים.

בעברי הייתי עו"ד ועזבתי את המקצוע כדי להגשים את חלומי בשילוב המושלם של ילדים, בעלי חיים ועזרה לזולת.

בנוסף, למדתי גישור ו- NLP ווהדרכת הורים. כל אלו נותנים לי כלים רבים העוזרים לדייק את עבודתי עם הילדים

אני מאוד נהנית מהעבודה ומהמפגשים בין הילדים ובעלי החיים אשר מעצימים ועוזרים לקדם מטרות רגשיות, חברתיות, מוטוריות וקוגניטיביות.

אני מאמינה שהטיפול בעזרת בעלי חיים הוא הטיפול המושלם עבור ילדים, היות ומדובר בטיפול חוויתי שמצליח לקדם, בדרך מהנה, מטרות שונות ומגוונות.

מי אני ?

פנייה ישירה לנטע קדמי -
מטפלת בעזרת בעלי חיים

מלאו את הפרטים ונטע קדמי - מטפלת בעזרת בעלי חיים - תחזור אליכם בהקדם האפשרי
נטע קדמי - מטפלת בעזרת בעלי חיים

נטע קדמי - מטפלת מוסמכת בעזרת בעלי חיים, מדריכת הורים

למדתי טיפול בעזרת בע"ח בסמינר הקיבוצים ועבדתי עם בעלי חיים עם אוכלוסיות שונות (נערים הנמצאים על הרצף האוטיסטי, ילדים ונערים בסיכון, ילדים עם קשיים חברתיים, מוטורים וקוגניטיביים, ילדים ונערים אלימים, ילדים עם בעיות מוטוריות, חרדות ועוד). זכיתי להיות חלק מתהליכים מדהימים שאותם ילדים ונערים עברו וחוו בעזרת המפגש עם בעלי החיים. כך גברה אהבתי וערכתי לבעלי חיים עוד יותר וכן, גם האמונה בשינויים האפשריים תמיד אצל כל אחד. 

למדתי הדרכת הורים למטפלים במכון אדלר. אני מאמינה שבשיתוף פעולה עם ההורים ועם המחנכים במסגרות השונות ניתן לזרז את התהליך הטיפולי ולקדם את השגת המטרות, כי בחיים הכל יחסים, כמו שאדלר אמר.
לטיפול הנעזר בבעלי חיים יש איכויות ייחודיות המשמשות כזרז לתהליך הטיפולי ומסייעות בהשגת מטרות הטיפול וזאת לאור העובדה שבעלי חיים מאפשרים הזדהות והשלכת רגשות. מטרת הטיפול הרגשי הנעזר בבעלי חיים, בדומה לגישות אחרות בטיפול רגשי, היא להגיע אל המטופל, להבינו ולהוליכו לקראת ביטוי רגשי. 
 • בעבודה עם בעלי חיים ניתן להשיג חוויות הצלחה אשר מעצימות ומחזקות את הדימוי העצמי של כל אחד ואחד. 
   
 • המרחב הטיפולי עם בעלי החיים מאפשר שחרור ממתחים, הפחתת עצבות, אלימות, חרדות וכעסים ומקדם תחושת רוגע ושלווה, קבלת חוקים וכללים וסובלנות.
   
 • בעלי החיים עוזרים לפתח אצל אחרים התנהגות חקרנית, תחושת אחריות, יכולת קבלה ונתינה, אמפטיה ודאגה לזולת וכך גם מעודדים ומזרזים יצירת קשרים חברתיים.  
   
 • המגע הפיזי של בעל החיים מאפשר גירוי תחושתי, שבעזרתו יכול הילד ללמוד על גופו ועל העולם החיצוני. השליטה על היבטים שונים בחיי בעל החיים מאפשרת לילד ללמוד כיצד לשלוט גם על גורמים נוספים בחייו ולשפר קשיים בוויסות החושי.
   
 • במהלך המפגש מאכילים את בעלי החיים, מנקים להם את מרחב המחייה שלהם, מברישים אותם ומכינים עבורם כל מיני דברים. כך ניתן לעבוד בהנאה על שיפור מוטוריקה עדינה וגסה, ויסות התנהגותי והארכת הקשב והריכוז.