אנימל - אור אופיר - במגע של כלב - טיפול קבוצתי עם כלבים - אזור ירושלים | מודיעין
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
כלבנות טיפולית - אור אופיר
במגע של כלב - חינוך, שיקום וסיוע באמצעות כלבים
אור אופיר - "במגע של כלב"
טיפול קבוצתי בעזרת כלבים


אזור שירות: מודיעין והשפלה

טלפון: 050-8004593
 

פנייה ישירה לאור אופיר 
"במגע של כלב" - טיפול קבוצתי עם כלבים

מלאו את הפרטים ואור אופיר- "במגע של כלב" - טיפול קבוצתי עם כלבים. יחזור אליכם בהקדם האפשרי
כלבנות טיפולית - אור אופיר
 • ניסיון והסמכה בתחום החינוך והטיפול בילדים
   
 • תוכניות מותאמות אישית לכל לקוח על פי הצרכים
   
 • עבודה מערכתית בשיתוף פעולה מלא עם צוות בית הספר. התאמת התוכנית לתל"כ ולתל"א של כל תלמיד
   
 • התוכן חווייתי מגוון ייחודי ובלעדי
   
 • עבודה בקבוצות עם יכולת התייחסות אישית לכל מטופל/אדם בקבוצה


מה מייחד את הטיפולים הקבוצתיים עם כלבים שלנו


כיצד מתבצעת העבודה המשותפת עם המסגרות החינוכיות?


לפני הכל אני נפגש עם הצוות החינוכי של אותה מסגרת, ביחד אנחנו בונים את התוכנית השנתית לתלמידים. אני שומע מהמורה מה צרכי התלמידים דרך הסתכלות מקצועית, אנחנו עוברים יחד על תוכנית הלימודים הכיתתית על מנת שהמטרות יהיו תואמות וכדי שנוכל לבצע התאמות לאותה הכיתה.

למשל, אפשר לעבוד עם תלמידים שמתקשים בחשבון, או עידוד קריאה, ילדים שמפחדים להקריא בקול רם פה לומדים להקריא לכלב. כל התהליך נותן להם מוטיבציה לקרוא בקול רם ולשפר את הביטחון שלהם בנושא. בנוסף, אני מתאים את העבודה עם הכלבים לכל המגזרים ולכל הארגונים, חרדיים וחילוניים כאחד.

אני רואה לנגד עיניי את המטרות הכיתתיות יחד עם כל הצוות כדי שהתלמידים יקבלו את המרב מזה. חשוב להבין, לא מדובר בחוג. מדובר בתהליך טיפולי חינוכי שמשפיע על כל המסגרת. אני בקשר עם הצוות החינוכי גם מעבר לשעות הפעילות, והתוכן שאני מעביר הוא ייחודי, זה משהו שאני יצרתי במהלך השנים בתחום.

אחד הדברים שמרגשים אותי לשמוע אלו המשובים מהמורים שאומרים כמה שהתהליך הוא בעל ערך גבוה ושהם רואים שהכלבים מוציאים מהתלמידים דברים אחרים שהם לא רואים כל יום, וזה פשוט ממלא אותי.

 

הילדים ילמדו ליצור מערכות יחסים עם הסביבה בצורה פשוטה ומהנה. יהיה שיפור ניכר באופן שבו הם יתקשרו עם הסביבה. המיומנויות החברתיות ישתפרו והם ידעו לפתור בעיות בצורה יצירתית וישפרו את הביטחון עצמי שלהם.

במפגש בין הילד לכלב נוצר קשר לא מילולי ולא מאיים, עצם הנוכחות של הכלב מרגיעה ונעימה ואז התלמידים מרגישים משוחררים וזה יוצר אצלם מוטיבציה גדולה לתקשר, לדבר, לשתף פעולה, ללמוד דברים חדשים ולהקשיב. התלמידים דואגים לכלב וזה מוציא מהם מקום של חמלה ודאגה לאחר.

הכלב מגיב להתנהגות של הילד, הוא מעניק לו משוב לא מילולי ומאפשר לו ללמוד מהי ההתנהגות הרצויה ואיך אנחנו צריכים להתנהג בקשר על מנת שנוכל לקיים קשר נעים לשני הצדדים. בדיוק כמו הקשרים בעולם האמיתי וזה משפיע על המערכת היחסים שלהם בבית עם המשפחה, עם ההורים, ועם הצוות החינוכי.

 


אילו תוצאות יוצר הטיפול הקבוצתי אצל התלמידים?

טיפול קבוצתי בעזרת כלבים לאוכלוסיות במוסדות ובבתי ספר

אני מגיע למוסדות, בתי ספר עם אוכלוסיות כמו:
 • בתי ספר לחינוך מיוחד
 • מסגרות על הספקטרום האוטיסטי
 • בתי אבות - עצמאים, סיעודיים ודמנטים
 • מוסדות וארגונים נוער בסיכון
 • מוסדות הפרעות התנהגותיות / נפשיות
 • קבוצות במסגרות - קשיים רגשיים.

פנייה ישירה לאור אופיר


במגע של כלב - טיפול קבוצתי עם כלבים. יוצרים תקשורת בטוחה באמצעות כלבים.

במגע של כלב מתמחה בהעברת מפגשים קבוצתיים עם כלבים בבתי הספר לחינוך מיוחד ובמוסדות.

טיפול בפחד מכלבים -  "במגע של כלב", מציעה לכם תכנית הדרגתית לטיפול בפחד מכלבים. התכנית מועברת במספר מפגשים, כאשר בכל מפגש נתקדם בחשיפה אל הכלב.  


שמי אור אופיר בן 35 מירושלים. אני בתחום הכלבנות כבר 9 שנים ויש לי ניסיון רב בעבודה עם ילדים ונערים בעלי מוגבלויות בכל הגילאים.

אני עושה את זה מתוך שליחות ומתוך הנאה רבה ומאמין גדול באנשים. אני בוגר המסלול לחינוך מיוחד לבעלי מוגבלויות מורכבות במכללת דוד ילין, בוגר התכנית להכשרת מטפלים רגשיים בעזרת בעליי חיים בדוד ילין ומחנך משקם ומסייע בעזרת כלבים מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.

אני עובד בבתי ספר רבים לחינוך מיוחד ומוסדות ברחבי העיר כמו: בית הספר בן יהודה, בית ספר פווירשטיין, בית ספר דקלים בית ספר מגשימים, עמותת שלווה, עמותת עלי שיח, אלוט, אקים, עמותת שקל ועוד.

 


מפגשים קבוצתיים עם כלבים


אנחנו משפרים את איכות החיים של דיירים בבתי אבות
באמצעות מפגש פרטני או קבוצתי עם כלבים.

סבתא שלי הייתה חולת אלצהיימר, דרך הקשר המיוחד שנוצר בינה לבין הכלב המשפחתי שלנו הגעתי לעסוק בתחום של טיפול בעזרת כלבים. ראיתי איך נרקם הקשר המיוחד בינה לבין הכלב, ללא מילים. קשר שיצר אצלה רגיעה ושקט, רמת החרדה ירדה משמעותית וברגעים האלה נראה היה שטוב לה.

ההתערבות הטיפולית מועברת על ידי אור אופיר, מטפל מוסמך בעזרת כלבים, והיא כוללת מטרות טיפוליות שיקבעו יחד עם הצוות הרב מקצועי בבית האבות.

לצד מטרות אלו המפגש עם הכלבים מביא להפחתה של מצבי אי שקט, תוקפנות ודיכאון בקרב הדיירים.

המפגש עם הכלב יתרום רבות להפגת בדידותם של הדיירים, ישפר את הבריאות הגופנית והרגשית שלהם, יקדם את חייהם החברתיים ויעזור להם להתמודד עם מעברים ושינויים. 

 


עבודה טיפולית בבתי אבות לקשישים עצמאיים, סיעודיים ודמנטיים.

 • שיפור התקשורת עם האחר בצורה בטוחה ופשוטה
   
 • יצירת פתיחות עם האחר 
   
 • יצירה ושיפור קשרים בצורה קלה ומהנה
   
 • שיפור הבטחון לבטא את עצמי והגברת החוסן


מטרות ותוצאות הטיפול

המלצה על אור אופיר

"אור הגיע לכיתתנו (ב-ג) על הרצף האוטיסטי, להפעלת כלבנות בקיטנה. כבר משיחת הטלפון הבנתי שמדובר באדם מקצועי, שמכיר את האוכלוסייה. כשאור הגיע עם שני הכלבים המהממים שלו התלמידים לא ידעו נפשם מאושר. אור ריתק את התלמידים, לימד אותם לטפל בכלבים, הפיג את חששותיהם של כמה מהתלמידים שאינם רגילים לבעלי חיים וגרם להם להתחבר. אין ספק שנזמין את אור והכלבים למפגשים נוספים!!! ממליצה בחום. מיכל שקדי, רכזת חינוך מיוחד, רננים, ראשל״צ."