אנימל - תכנית לקידום נוער בסיכון בעזרת כלבים
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
איכו"ת - אילוף כלבים ותרפיה לוגו
תכנית לקידום נוער בסיכון בעזרת כלבים
אזור שירות: 

קליניקה לתרפיה במרכז ירושלים
וסניף נוסף בראשון לציון.
אזורי שירות נוספים:
ירושלים, מודיעין, בית שמש ואיזור המרכז, ראשון לציון והסביבה. 
 
 
קידום נוער בסיכון בעזרת כלבים
תכנית הקידום לנוער בסיכון משלבת תהליכים מעולם החינוך, הטיפול בעזרת כלבים והריפוי בעיסוק. צוות ההדרכה, מגיע אחת לשבוע במשך כעשרה חודשים ומעביר את השיעורים במקום שנקבע. התוכנית מותאמת לקהל היעד – ילדים ונוער בסיכון ולמשתתפים עצמם – יחידים או קבוצות.  

בכל פרויקט המיועד לילדים ולנוער בסיכון – בנוסף לחוויות שיחווה המשתתף בחשיפה לעולם העשיר של החיות, הצוות מציב מראש לכל פרויקט מטרות שבהן יתמקד בעבודה המעשית של הילדים והנוער עם הכלבים. מטרות שחשיבותם העיקרית היא בהקניית כלים להתמודדות עם מצבים בחיי היום יום:
 • חיזוק הדימוי והביטחון העצמי לנוער בסיכון – אנשי המקצוע קובעים יעדים לחיזוק הדימוי והביטחון העצמי לפני תחילת התהליך והם נעזרים בכלבים על מנת להשיג יעדים אלו. הכלבים ניחנים ביכולות טבעיות, קבלת בני הנוער כפי שהם וללא תנאים. מה שמחזק את הביטחון העצמי של המשתתף ואת האמונה שלו ביכולות האישיות שלו להגיע להישגים.
   
 • פיתוח תקשורת עם הסביבה וכישורים חברתיים – נערים ונערות בסיכון שונים פעמים רבות מסביבתם וחווים דחייה מהחברה. החוויה המשותפת עם הכלבים שונה מכל חוויה שהם מכירים. חוויה שבה הם מקבלים אהבה וקבלה ללא תנאי, מה משאפשר להם לקבל תחושות חדשות של אמון באחרים ויצירת כישורים חברתיים בהם התקשורת עם הסביבה מתקבלת כחוויה של קבלה.
   
 • יצירת תחושה של הצלחה – הנוער בסיכון המשתתף בתהליך חווה חוויות חדשות שטרם הכיר, חוויות שמקנות לו תחושת הצלחה.
   
 • חיזוק הריכוז ויכולת ההתמדה – בתהליך האילוף, בני הנוער משלבים מספר פעולות במקביל וכך הם מגדילים את יכולת הריכוז שלהם. בנוסף, הם מפתחים סבלנות ויכולת התמדה לאורך זמן הנובעים מתהליך החינוך והאילוף של הכלבים.
   
 • פיתוח יכולת שליטה עצמית ודחיית סיפוקים – בתהליך של אילוף וחינוך הכלבים הנוער לומד לשלוט ברגשות כמו כעס או להביע רגשות חיוביים הכוללים שמחה או עידוד ותוך כדי התהליך גם לומדים שליטה עצמית ודחיית סיפוקים.
קידום נוער בסיכון בעזרת כלבים