אנימל - לימודים עם בעלי חיים
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
פורטל אנימל הוא הבית של המטפלים בעזרת בע"ח בישראל. פורומים, כנסים, לימודים טיפול בעזרת בעלי חיים ומידע.

מהו טיפול בעזרת בעלי חיים? טיפול בעזרת בעלי חיים מאופיין בקשר המשולש של מטופל – בעל חיים – ומטפל.
בעל החיים הוא גורם מקשר בטיפול - המאופיין בראש ובראשונה בקבלה ללא תנאים, אמצעי חי ומגיב, בעל יכולת תגובה ספונטנית, מגע וקשר בלתי אמצעי.

תחום הטיפול בעזרת בעלי חיים הפך לפופולרי ב-30 השנים האחרונת בכל רחבי העולם וכך גם בישראל.
בישראל מספר מכללות המלמדות קורסים בתחומי בעלי החיים הכוללים: טיפול בעזרת בעלי חיים, כלבנות טיפולית, רכיבה טיפולית, אילוף כלבים ועוד.
 
לפניכם רשימת מסלולי הלימוד הקיימים בישראל בתחום הטיפול בעזרת בעלי חיים. הפנייה היא ישירות לכל מוסד לימודים אליו תרצו לפנות. השאירו פרטים למוסד לימודים אחד או יותר שהתוכנית שלו מעניינת אתכם ונציגי המכללות יחזרו אליכם בהקדם עם מידע נוסף.

בואו ללמוד מקצוע ועיסוק יומיומי באהבה שלכם לבעלי חיים ולאנשים!
לימודים טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודי מטפלים
לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים
אם הגעתם לכאן סימן שאתם אוהבים בעלי חיים ורוצים פרטים נוספים לגבי לימודי טיפול באנשים בעזרת בעלי חיים.
טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים הוא תחום מרגש אשר יכול לעזור לאוכלוסיות שונות לשנות את חוויות החיים שלהם כמטפלים בעזרת בעלי חיים או כמסייעים בעזרת בעלי חיים – תחת הדרכה של מטפלים בעזרת בעלי חיים מוסמכים.

כשאתם בוחרים ללמוד טיפול בעזרת בעלי חיים, אתם בוחרים להגשים את עצמכם במקום שאתם הכי אוהבים ולהגשים את חלום חייכם – גם לעבוד עם בעלי חיים ולדאוג לרווחתם וגם לטפל באנשים ולשפר את איכות חייהם.

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים - ישראל
בישראל יש מספר מוסדות ללימודי טיפול באנשים בעזרת בעלי חיים, הלימודים הם במסלול תעודה ולרוב דורשים תנאי הרשמה תואר ראשון או במהלך התואר הראשון.

הלימודים מתקיימים הן במוסדות הלימוד, בפינות החי, בטבע, בשילוב בעלי חיים וכוללים סיורים במקומות בהם מתבצע טיפול בעזרת בעלי חיים.

במהלך לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים וכלבים לומדים כיצד לטפל בחיות, מקבלים רקע וטרינרי ולימודי פסיכולוגיה. יש קורסים מתקדמים להדרכת הורים ולימודים נוספים בהם תוכלו להרחיב את הידע שלכם על מנת שתוכלו להיות מטפלים מקצועיים בעזרת בעלי חיים.

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים - מוסדות הלימוד
בין המכללות שמלמדות טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים, ניתן למצוא את תכנית להכשרת מטפלים רגשיים בעזרת בעלי חיים ומרכז בולבי בלימודי טיפול בעזרת בעלי חיים, הלימודים מתקיימים ב"פארק ארץ הצבי" באלישמע, בסמוך להוד השרון. 

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים – משך הלימודים
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים נמשכים בין שנתיים לשלוש וכוללים סטאז'' / התנסות מעשית בטיפול באנשים בעזרת בעלי חיים. ישנה חשיבות גדולה בלימודים עם מספר שעות מורחב, על מנת שבסופו של דבר כשאתם מסיימים את הלימודים יהיה לכם את הידע והניסיון לטפל באנשים – ילדים, נוער, מבוגרים וקשישים.

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים – עבודה
המטרה של לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים היא בסופו של דבר שתעבדו בתחום. כפי שאתם יכולים לראות בפורטל אנימל – ישנם מטפלים בעזרת בעלי חיים רבים אשר מטפלים באופן פרטי וממלאים את הקליניקה. חלקם משלבים עבודה כשכירים וחלקם עובדים כשכירים בתחום. ישנם מרכזים טיפוליים בעזרת בעלי חיים שניתן לעבוד בהם, בתי ספר ומוסדות חינוך בפינות חי ואף לקבל הפניות מקופות חולים.

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים – שכר
כמו בתחומים רבים, גם בתחום הטיפול בעזרת בעלי חיים השכר תלוי בגורמים רבים כגון מקצועיות, ותק, עבודה בטיפול בעזרת בעלי חיים כשכירים או עצמאיים. תלוי במוסדות שבהם אתם עובדים, אם אתם עצמאיים ומקבלים הפניות דרך קופות החולים, אם אתם מקבלים פניות פרטיות ואתם מחליטים כמה אתם מקבלים עבור שעת פגישה, אם יש לכם ידע נוסף כגון תעודת הוראה, אם אתם גם מטפלים דיאדיים המשלבים בטיפול את ההורים, אם יש לכם גם הכשרה כעובדים סוציאליים, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים או הכשרות נוספות.

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים – התמחות
לאחר שתסיימו את הלימודים בהצלחה, ותעשו את הסטאז'' תוכלו לבחור את המסלול שלכם, האם להתמחות בטיפול בילדים או דווקא במבוגרים, האם לטפל בחרדות או לטפל באנשים על הספקטרום האוטיסטי, האם לטפל בעזרת מגוון בעלי חיים כמו תוכים, זוחלים, אוגרים, דגים ועוד או לטפל רק בעזרת כלבים. כל אחד מתחבר לדרך אחרת ולסגנון אחר וזה מצויין, כך יש למי שמחפש טיפול בעזרת בעלי חיים מגוון של מטפלים בתחום שהוא יכול לבחור בינהם ולכם יש התמחות ומיקוד שיכולים להגדיל לכם את כמות המטופלים ושעות העבודה.

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים - תחילת לימודים

מידי שנה, רוב תכניות הלימוד בארץ מועד תחילת הלימודים הוא בחודש אוקטובר, ההרשמה היא במהלך כל השנה וישנם מועדים שבהם ניתן לקבל יעוץ והכוונה ולהגיע לימים פתוחים על מנת לקבל מידע נוסף על הלימודים.

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים - קורסים למטפלים רגשיים בעזרת בע"ח
ישנן מכללות כגון מכון מגיד מבית האוניברסיטה העברית אשר פתחו קורסים למטפלים אשר סיימו בהצלחה את הלימודים ויש להם תעודת הסמכה. כמו כן, ניתן ללמוד קורסים מתקדמים כגון פסיכותרפיה, הדרכת הורים וטיפול דיאדי, עבודה סוציאלית, טיפול קבוצתי בעזרת בעלי חיים ועוד. כל קורס שתלמדו יקדם אתכם יותר מבחינה מקצועית וטיפולית ויתן לכם כלים להתמודד עם המטופלים וההורים.

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים - קהילה
כסטודנטים לקראת סוף הלימודים וכמטפלים בעזרת בעלי חיים בוגרי התכניות השונות לטיפול בעזרת בעלי חיים תוכלו להצטרף לקבוצת הפייסבוק מטפלים בעזרת בעלי חיים ולקבוצת הווטסאפ דיונים טיפול בעזרת בעלי חיים, כמו כן, ישנם מדריכים למטפלים אשר עושים באופן עצמאי ופרטי קבוצות הדרכה בהם תוכלו להיעזר.

לימודים טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים - ימי עיון
במהלך לימודי התרפיה בעזרת בעלי חיים ולאחריהם מומלץ להישאר מעודכנים במה שקורה בתחום ולהשתתף בימי עיון וכנסים הנערכים בתחום. ימי העיון מפורסמים בפורטל אנימל, בפייסבוק של אנימל, בדיוורים ובקבוצת הווטסאפ דיונים טיפול בעזרת בעלי חיים, תישארו מעודכנים.