אנימל - רכיבה טיפולית
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
רכיבה טיפולית זוהי שיטה הנהוגה בעולם כ-30 שנה ובארץ כ-10 שנים.
רכיבה טיפולית מתאימה לאנשים עם בעיות פיזיות, נפשיות, התנהגותיות ורגשיות. ברכיבה טיפולית מתאימים את הפעילויות הקשורות ברכיבה לצרכים טיפוליים, הכוללים גם את הקשר שבין האדם לבעל החיים וגם את הפעילות הגופנית. 
מהי רכיבה טיפולית על סוסים אישה מחזיקה סוס
רכיבה טיפולית עם סוסים אישה מחבקת סוס
ההיסטוריה המתועדת של הרכיבה הטיפולית מתחילה לה אי שם בדפי ההיסטוריה של שנת 460 לפני הספירה ועד לשנת 377 לפני הספירה, בתקופתם המרתקת של היוונים הקדמונים. היפוקראטס היה אחד האנשים הראשונים לכתוב על נושא הקשור לרכיבה הטיפולית.
טיפול באמצעות סוסים ילדה מאכילה סוס
הסוס הינו כלי טיפולי מרתק אשר מאפשר טיפול במגוון רחב של מצבים טיפוליים בדרך שונה ואפקטיבית. הקשר החברי שנוצר בין חיה אצילית זו לבין המטופל פותח דלת לעולמות פנימיים חבויים ובכך נסללת דרך חדשה להתמודדות עם קשיים בתחומים שונים.  
סייחה חדשה נולדה למשפחת תל מונד ואנחנו לא מפסיקים להתרגש! 
רצינו לשתף אתכם קצת בתהליך המופלא מתחילתו: כמו בכל משפחה לפעמים מגיע הזמן להתרחב... סמואה, סוסת קפיצות בת 18 נבחרה לככב בתפקיד האמא. היא הראתה דרישה (הביטוי המתייחס לייחום אצל סוסים) לקראת סוף החורף.
ההיבט הטיפולי והמרגש בהמלטת סיייחה סוסה וסייח
זהו המאמר הישראלי הראשון שמפורסם בכתב עת מדעי יוקרתי זה. כיום היא עובדת ב"מרכז לרכיבה טיפולית בישראל", תל מונד, כמדריכת רכיבה טיפולית. המרכז לרכיבה הטיפולית היה שותף בפרויקט חשוב זה, תמך בו לכל אורכו והיווה חלק מהותי בתהליך החלמה מסרטן השד.
טיפול עם סוסים אישה רוכבת על סוס
בשנים האחרונות חלה עלייה של מאות אחוזים בדיווח על התעללות בילדים ובהפנייתם לשירות המבחן למבוגרים. בחווה לרכיבה טיפולית בתל מונד הופעלה תכנית לטיפול קבוצתי בעזרת בעלי חיים אשר מטרתה היא בניית הקשר המחודש בין ההורים לילדים לאחר הפסקת האלימות. 
טיפול בעזרת רכיבה על סוסים וכלבנות טיפולית בילדים
מבין השיטות הקיימות בעולם הטיפול, הרכיבה הטיפולית היא מהמרתקות ביותר. ניתן לטפל באמצעותה כמעט בכל אחד, וגם בקרב אנשים שאינם סובלים מבעיות בריאותיות מיוחדות היא מסייעת בשיפור הביטחון והדימוי העצמי, בשיפור היציבה ומעניקה תחושה טובה. 
נפלאות הרכיבה הטיפולית אישה מחבקת סוס
תומר היה ילד דחוי, בן 10, תלמיד בכתה ד, עצוב, לא מסתדר עם ילדים אחרים. תמיד נראה כמישהו שמצוי מחוץ לעניינים ויחד עם זאת מאוד רוצה להיות "שם" עם כולם. בבחירות לקבוצות כדורגל בשעורי ספורט ובהפסקות הוא נבחר אחרון או שאינו נבחר בכלל.
טיפול עם סוסים בהפרעות קשב וריכוז ילד מלטף סוס
ברכיבה הטיפולית אנו משתמשים בטכניקות מעולם הרכיבה כדי להשיג מטרות טיפוליות. האתגר העומד בפנינו, הוא להתאים את סוג ורמת העבודה עם הסוס למקרה הטיפולי העומד בפנינו. במאמר זה יוצע שימוש בטכניקות ועזרים מעולם הTrail Class (מקצה מכשולי שטח) ברכיבה טיפולית.
טיפול באמצעות רכיבה על סוס ילדה מובילה סוס
הרכיבה הטיפולית תופסת מקום בתחום הטיפולים ההוליסטיים והרפואה המשלימה.
מטפלים שהתמחו בטיפול ברכיבה מתאימים את הרכיבה למגוון רחב של פתולוגיות שונות בתחום הפיזי ובתחום הנפשי. השימושים רבים ומיועדים לשיפור תפקודים נפשיים, מוטוריים, קוגנטיביים, רגשיים, חברתיים ותקשורתיים. 
שמירה על הגב בזמן רכיבה טיפולית ילדה רוכבת על סוס
תרפיה אמצעות רכיבה על סוסים ילדה מלטפת סוס
רכיבה טיפולית על סוסים (TR= Therapeutic Riding) מוכרת ומקובלת בארץ, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי כשבתהליך ההתפתחות של התחום, אפשר לזהות גישות שונות לטיפול שמיושמות בשטח (סיכום מקור מאת: קרן בקי 2, 2000). במונח "רכיבה טיפולית על סוסים" יש כפילות מסוימת, שכן רכיבה על סוסים במהותה היא טיפולית.
המגוון העצום של בעלי החיים והצורות הייחודיות שלהם מעניק אפשריות בלתי מוגבלות להשלכה סימבולית. קיימת הסכמה כי כוחם של סימבולים מושלכים אלה גדול יותר מאשר כוחן של מילים פשוטות. ואכן, בחלומות, באגדות, בשירים ובמיתולוגיות בעלי החיים משחקים תפקיד חשוב. 
רכיבה טיפולית סוס וסייח דוהרים
טיפול באמצעות סוסים ילדה רוכבת על סוס
ד"ר בוריס לוינסון (1969) היה המטפל הראשון שנעזר בבעלי חיים כאמצעי טיפולי וכתב על כוחו המרפא של בעלי החיים. המטופל מצד אחד, משליך על בעל החיים את רגשותיו ה"לא מקובלים" ומצד שני - בעל החיים מספק למטופל את צרכיו למגע פיזי, לחברה וקבלה ללא תנאי.