אנימל - כלבי עזר ושירות - עובדות
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
כלב עוזר לנכה על כיסא גלגלים כלבי עזר ושירות
מאת: גלית ואלט, מאלפת כלבים עם התמחות בהכשרת כלבי עזר ושירות.
כלבי עזר ושירות הם בעצם כלבים מגזעים שונים, אשר מאומנים לעזור לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות או/ו נפשיות. 

ההבדל בין כלב עזר לכלב שירות הוא ש"כלב שירות" מאומן לעזור לאדם נכה על כיסא גלגלים לבצע פעולות שאינו מסוגל לבצע לבד. לדוגמא: הרמת חפצים שנפלו, פתיחת דלתות, הגעה למקומות גבוהים, מעבר מכיסא הגלגלים למיטה ועוד.
"כלב עזר" לעומת זאת, הוא כלב אשר מאומן לעזור לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות או נפשיות מסוגים שונים, כאשר כאן העזרה מתבטאת בהתאם למוגבלות ממנה סובל האדם.
לדוגמא: כלב המתריע על התקף אפילפסיה, כלב לאדם מבוגר החולה באלצהיימר, כלב לאדם חרש ועוד רבים וטובים אחרים.

כלב עזר או שירות נותן לבעליו עצמאות שלא הייתה לפני כן. מדובר באנשים שלרוב היו צריכים להסתמך על עזרה מבן משפחה או מטפל אנושי אחר. 
כאשר הם מקבלים את כלב השירות או העזר חייהם משתנים באופן משמעותי ויחד עם השינוי הפיזי ומתן העצמאות, משתפר גם הפן הרגשי והנפשי.
בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בחינוך מיוחד, מטפלת בגישה הקוגניטיבית התנהגותית. טיפול בעזרת כלבים בשילוב CBT מתאים לילדים ונוער (מגיל 6) החווים  קשיים רגשיים, חברתיים והתנהגותיים. כגון רגשות של ערך עצמי נמוך, חרדות שונות, קושי בשליטה ויסות עצמי, בעיות קשב וריכוז, דחייה חברתית, בדידות ועוד. הטיפול פרטני.  "קסם של כלב" - תכנית טיפולית קבוצתית לילדים ונוער במסגרות חינוכיות. בנוסף - חינוך כלבי שירות ותרפיה, הכשרת כלבים טיפוליים לבעלי מקצועות החינוך והטיפול.
אזור שירות: ירושלים והסביבה
טלפון: 052-699-9455
phone4, phone, contact, telephone, support, call
עופרי המפה שוחט
טיפול בעזרת כלבים בשילוב טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT)