אינדקס מטפלים בעזרת כלבים | כלבנות טיפולית | פורטל אנימל
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים | לימודים | מטפלים
חפש
סוגי כלבים המתאימים לעבודה טיפולית
התחום הטיפולי באמצעות בעלי החיים מאוד התרחב בשנים האחרונות וכלבים משולבים בתהליכים טיפוליים שונים, מכיוון שכלב נחשב לחיה ידידותית וקלה יחסית לאילוף יש לו פרווה נעימה והוא מפגין בקלות אהבה כלפי מי שמטפל בו. כלבים אינם מהווים איום מכיוון שהם מקבלים בברכה מגע של בני האדם...
התמודדות עם פחד מכלבים כלב
ל'', בת 8, ילדה נעימה, יצירתית, חכמה, חברותית, סקרנית ומפחדת מכלבים. בעצם, מבעלי חיים בכלל אבל מכלבים בפרט. באיסוף נתונים מההורים, נודע כי ל'' תעבור דרך ארוכה בכחצי שעה הביתה מבית הספר על מנת להימנע מהרחוב בו נמצא כלב נובח מאחורי חומה גבוהה. 
עידוד דיבור אצל ילדים בעזרת בעלי חיים כלב
י'', בן 6, לא מדבר כמעט כלל בבית הספר. בבית נשמע קולו יותר. תחילה העבודה איתו פרטנית על מנת לצבור את הביטחון בדיבור מול קהל הלוקה בתקשורת מילולית שלילית – בעלי החיים. בתחילה תקשר י'' דרך הצבעות וג''סטות. לאחר מספר מפגשים לצבירת אמון והיכרות על מנת להגיע לבעל החיים אותו רצה הוא התבקש לומר את המילה.
סיוע לילדים עם קושי חברתי באמצעות כלבים כלב משחק
קושי חברתי אצל ילדים עשוי להיות קשור למגוון גורמים ביניהם ניתן לציין: הפרעה בתקשורת, הפרעת קשב וריכוז / היפראקטיביות, לקויות למידה, העדר מודל חברתי לחיקוי וחריגות שגורמת להתרחקות קבוצת השווים.  במאמר הנוכחי נתמקד בקשיים חברתיים הקשורים ללקויות למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז/היפראקטיביות.
פתרונות אילוף ובעיות התנהגות של כלבים
רבים מאתנו אוהבים בעלי חיים ובאופן מיוחד כלבים. אהבה זו מובילה אותנו לאמץ ולגדל כלבים, כי אנחנו מודעים לעובדה שהקרבה לכלב תורמת לנו בני האדם (ילדים ומבוגרים) בהיבטים שונים ורבים. התועלות מאימוץ וגידול כלב יכולות לבוא לידי ביטוי בשיפור מצבינו הרגשי, החברתי ואפילו הפיסי – כושר גופני, רגיעה נפשית, ירידה של לחץ הדם.
כלב עזר - ילד מחזיק כלב
כלב עזר הוא כלב שעובר הכשרה דומה לזו של כלב השירות מבחינת משמעת ופקודות, בעוד שכלבי שירות מאומנים לעזור לאנשים היושבים בכסא גלגלים בלבד.
כלבי עזר מאומנים לעזור למגוון של אנשים בעלי מוגבלויות פיזיות או נפשיות מסוגים שונים... 
כלב שירות כלב נחייה ועיוור
כלב שירות הוא כלב אשר אולף לביצוע פקודות מורכבות ומיוחדות במטרה שיוכל לסייע בתום תהליך האילוף לאדם נכה, המרותק לכסא גלגלים. "איך יכול הכלב לעזור לאדם נכה?" הכלב לומד להרים חפצים שנפלו ולהחזירם לאדם היושב בכיסא, להביא/להחזיר למקומם חפצים הנמצאים בגובה אליו האדם בכיסא הגלגלים לא יכול להגיע...
כלבי עזר ושירות הם בעצם כלבים מגזעים שונים, אשר מאומנים לעזור לאנשים בעלי מוגבלויות פיזיות או/ו נפשיות.  ההבדל בין כלב עזר לכלב שירות הוא ש"כלב שירות" מאומן לעזור לאדם נכה על כיסא גלגלים לבצע פעולות שאינו מסוגל לבצע לבד. לדוגמא: הרמת חפצים שנפלו, פתיחת דלתות, הגעה למקומות גבוהים, מעבר מכיסא הגלגלים למיטה ועוד.
נכה על כיסא גלגלים וכלב כלבי עזר ושירות
שיקום נוער במצוקה עם כלבים ילדה מחבקת כלב
מה יש בכלבים שמאפשר לנו להיעזר בהם בטיפול? איך הם יכולים לעזור לנו בתקשורת עם האדם הזקוק לטיפול, לעורר רגשות ולהסיר מחסומים רגשיים? 
בעלי חיים בפרט וכלבים בעיקר - ניחנים בקבלה שלנו בני האדם – ללא תנאים. בשל הקבלה ללא תנאים, התקשורת עם בעל חיים ובמיוחד עם כלבים יכולה לעורר רגשות...
בשנים האחרונות מתרחב תחום הטיפול עם בעלי חיים. תרומתם של בעלי החיים השונים לתהליכים טיפוליים היא רבה. בין מגוון בעלי החיים שניתן להיעזר בהם הוא הכלב.
הכלב נחשב לידידותי, הוא בעל פרווה נעימה, הוא מפגין אהבה, רצון לקשר ואוהב שמלטפים אותו. 
ילד וכלב האם כל כלב יכול להיות כלב טיפולי
רועי (שם בדוי) הגיע לטיפול במטרה ברורה ומוצהרת להתגבר על פחד מכלבים. 
הפחד של רועי מכלבים הפריע לו לתפקד כפי שרצה. כל חבריו התניידו באופניים, אולם במהלך הרכיבה איתם רצו אחריהם כלבי השכונה, סיטואציה שהיתה מפחידה מאוד עבור רועי. עם הזמן הפכה התנהגותו של רועי לנמנעת.
טיפול בפחד מכלבים ילדה מלטפת כלב
מאלפי כלבים
בעמותת המרכז לרכיבה טיפולית בתל מונד הוקם בשנה האחרונה פרויקט ייחודי להכשרת בני נוער לעבודה בעזרת סוסים וכלבים. במסגרת הפרויקט מקבלים בני הנוער הכשרה מקצועית במקביל להתנדבות ותרומה לקהילה, כל זאת במסגרת עוטפת.
ילד וכלב
מה יש בכלב שהופך את המפגש הטיפולי ליעיל כל כך?
כלב הוא כמו רנטגן, הוא קולט את האדם ונותן פידבק חיובי על תקשורת חיובית. אם האדם מתקשר איתו לא נכון, הכלב יגיב בהתאם. הכלב גם מקבל את המטופל כפי שהוא.
"הכלב הוא לא שיפוטי, הוא מקבל אותך כפי שאתה...
כלבנות טיפולית
כאשר הורים מופנים לכלבנות טיפולית עבור ילדם עולה השאלה הטבעית - "אולי פשוט נביא כלב הביתה?" מהו בעצם ההבדל בין טיפול בעזרת כלבנות טיפולית לבין אימוץ כלב למסגרת המשפחתית?
פחד מכלבים - דרכי התמודדות
כולנו מכירים את האמירה שהכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם, אבל לאילו שמתמודדים עם פחד מכלבים, מדובר בגורם מאיים שלרוב מפר את השלווה ושגרת החיים.  קחו לדוגמא: ההורים מספרים על חשש ללכת לחבר שגר קרוב מהפחד לפגוש כלב. הבשורה הטובה - שיש מה לעשות, העדיפות כמובן לטפל בגיל צעיר.