לימודים טיפול בעזרת בעלי חיים - דוד ילין
לוגו אנימל
חפש

רוצים ללמוד
בתכנית להכשרת מטפלים ומחנכים בעזרת בעלי חיים?

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

רוצים ללמוד בתכנית להכשרת מטפלים ומחנכים רגשיים בעזרת
בעלי חיים?

מלאו את הפרטים ונציג מכללת דוד ילין יחזור אליכם
מיקום: ירושלים
פתיחת שנת הלימודים: אוקטובר 2019 
ההרשמה בעיצומה! מספר המקומות מוגבל
לימודים טיפול בעזרת בעלי חיים - דוד ילין
התכנית מיועדת לבעלי תואר ראשון או במהלך התואר
ציר מרכזי בתכנית הוא העבודה המעשית המלווה והמודרכת לאורך כל תקופת הלימודים, שבה נעשית האינטגרציה בין התחומים השונים לבין האני האישי של הסטודנטים בתכנית. בתכנית אנו שמים דגש על חשיפה לעבודה עם מגוון בעלי חיים ועם מגוון אוכלוסיות.

התכנית כוללת:
הדרכות קליניות פרטניות ובקבוצות קטנות, בגישה פסיכודינמית בעיקר, המלווים את ההתנסות המעשית החל משנת הלימודים הראשונה;

• קורסים מגוונים בפסיכולוגיה;

• קורסים בביולוגיה כגון: וטרינריה, התנהגות בעלי חיים ואחרים; 

• קורסים העוסקים בקשר בין אדם לחיה ובהבנת תהליכים רגשיים המיוחדים לקשר – קשר אדם חיה, תורת הטיפול, הכרת עבודה טיפולית רגשית בעזרת בעלי חיים עם אוכלוסיות שונות, אתיקה, סוגיות בעבודה רגשית עם בעלי חיים וכדו';

צוות התכנית:
התכנית מובלת על ידי ד"ר גילי פרגאי אולסוונג וצוות טיפולי מקצועי ומומחה בתחומו: מטפלות בעזרת בעלי חיים, עובדת סוציאלית, פסיכולוג, מטפלת באמנות, וטרינרית, פסיכותרפיסטית, מנחת קבוצות ומרצים מתחומי המדעים.

תכנית הלימודים

הלימודים בתכנית נמשכים שנתיים במתכונת של יום לימודים ארוך אחד בשבוע לאורך כל השנתיים ותוספת של התנסות מעשית: בשנה הראשונה תוספת של כ-3 שעות שבועיות ובשנה השניה תוספת של 10 שעות שבועיות.

המעוניינים לשלב את הלימודים עם לימודי תעודת הוראה בחינוך המיוחד ילמדו כשלוש שנים.

משך הלימודים

טיפול בעזרת בעלי חיים - דוד ילין
 • מסלול הרחבת הסמכה בחינוך וסיוע בעזרת בעלי חיים - אקדמאים בעלי ת"ה בח"מ או מי שישלים לימודי הוראה בח"מ יקבל תעודת הרחבת הסמכה הניתנת על ידי משרד החינוך. בנוסף יקבלו תעודה פנימית הניתנת על ידי המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין, על שעות הלימודים וההתנסות המעשית שישלימו.
   
 • מסלול טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים – אקדמאים חסרי ת"ה בח"מ יקבלו תעודה פנימית מהמכלה לחינוך ע"ש דוד ילין.

תעודות

* מכללת דויד ילין שומרת לעצמה את הזכות לערוך שינויים בתכנית. *ט.ל.ח.

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין

 • תואר ראשון באחד מהתחומים האלה: חינוך, פסיכולוגיה, מדעי התנהגות, קרימינולוגיה, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק ביולוגיה, מדעי בעלי החיים בממוצע 80 לפחות;
   
 • השלמת 3 קורסי קדם: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית ופסיכופתולוגיה.
   
 • ועדת קבלה ומיון.

תנאי קבלה

 • התכנית במכללת דוד ילין הינה התכנית הותיקה בארץ, עשרות בוגריה השתלבו בהצלחה בתחומי הטיפול במסגרות שונות ברחבי הארץ.

 • התכנית כוללת הכשרה מעשית בטיפול בעזררת בעלי חיים החל משנת הלימודים הראשונה. היקף ההתנסות עומד על כ-430 שעות. צוות התכנית דואג להתאמת מקומות ההתנסות לסטודנטים ולהדרכה וליווי לאורך כל הלימודים. אנחנו מקפידים כי מקומות ההכשרה המעשית יעמדו בקריטריונים המחמירים של האיגוד המקצועי למטפלים רגשיים בעזרת בעלי חיים - מ.ר.ח.ב.

 • תכנית הלימודים כוללת ליווי צמוד של הסטודנים והדרכות מרובות, בהיקף של עד כשש שעות שבועיות: הדרכה פרטנית ובקבוצות קטנות, סמינריונים קליניים, הדרכת עמיתים מונחית בקבוצות מצומצמות ועוד. 

 • בהכשרה המעשית הסטודנטים מתנסים בעבודה טיפולית פרטנית כמו גם בהנחיית קבוצה בעזרת בעלי חיים.

 • במכללה פינת חי טיפולית מגוונת, שבה נעזרים בלימודים תיאורטיים, בסדנאות, בהתנסות המעשית ובמחקר אקדמי. הסטודנטים רוכשים נסיון בהיכרות עם בעלי החיים שבפינת החי כבר למן הסמסטר הראשון ללימודיהם.

 • צוות התכנית מורכב ממרצים בעלי ניסיון, מומחים בתחום הוראתם.

 • במכללה ספרייה עשירה וחדרי מולטימדיה וסדנאות שעומדים לרשות הסטודנטים לעבודה הנלווית לעבודה הטיפולית.

 • במכון להכשרת מחנכים טיפוליים מתקיים מחקר בתחום קשר אדם חיה ופסיכותרפיה בעזרת בעלי חיים ובסיום הלימודים ניתן לבדוק השתלבות באחד מתחומי המחקר .

למה כדאי ללמוד אצלנו בדוד ילין?

המכון להכשרת מטפלים בעזרת בעלי חיים הוקם ב 1997 במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין והוא חלק בלתי נפרד ממכללה אקדמית המוכרת ע"י המל"ג ומשרד החינוך. בתש"פ יפתח המחזור ה -23 של מטפלים רגשיים בעזרת בעלי חיים.

במכללה תארים שניים מהמובילים בארץ בתחום החינוך וטיפול באומניות ובתנאים מתאימים בוגרי התכנית יכולים להשתלב בלימודים אלו. המכון ממוקם במכללת דוד ילין, רחוב מעגל בית המדרש 7, בית הכרם, ירושלים. רכבת קלה: ירידה בתחנת החלוץ.

אודות מכללת דוד ילין

המפגש עם בעלי החיים מעורר במטופלים תכנים מעולמם הפנימי (לבטים ותהיות, שאלות ומשאלות, וקשת של רגשות).

בו-בזמן, בעבודה עם בעלי החיים יכולים המטופלים להביא לידי ביטוי יכולות ומיומנויות מגוונות. בעלי החיים משמשים כערוץ ללמידה חווייתית, מזמנים למטופלים תהליכי למידה של כישורים, יכולות ותכנים שונים: יכולות חברתיות, אמפתיה, ערכים ועוד. בטיפול נוצרת מערכת קשרים בין המטופל למטפל ולבעלי החיים וזו מאפשרת את העבודה הרגשית והקוגניטיבית בנוכחות המטפל ובהתערבויותיו. 

מהו טיפול בעזרת בעלי חיים?

1. הרחבת הסמכה – חינוך וסיוע בעזרת בעלי חיים: לאקדמאים בעלי תעודת הוראה בח"מ.

2. לימודי המשך – הכשרת מטפלים רגשיים בעזרת בעלי חיים: לאקדמאים חסרי תעודת הוראה בח"מ.

הלימודים במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין מתקיימים בשתי מתכונות:

מטרת התכנית היא להכשיר סטודנטים בתכנית לעבודה טיפולית וחינוכית עם אנשים - ילדים, נוער ומבוגרים תוך שילוב בעלי החיים בטיפול. בעל חיים שנוכח במפגש הטיפולי או החינוכי יכול לשנות את החוויה של המטופל ובכך לעזור לו לשפר את חייו. הסיפוק מעבודה זו הוא אדיר. ביחד עם צוות מרצים מקצועי ותקופת התנסות מעשית, תצאו מהתכנית עם ידע, ניסיון ותעודה שתאפשר לכם לעבוד בתחום
כל כך מעניין ומרגש.

מטרת התכנית להכשרת מטפלים בעזרת בעלי חיים